Sıva üstü kablolamalarımızda EMT boru kullanarak uzun vadeli koruma sağlıyoruz. 

 

EMT BORU NEDİR?

EMT boru, elektrik tesisatlarında kullanılan dişsiz galvanizli çelik tesisat borularıdır. Elektrik tesisatı esnasında kabloların çekilmesi işleminin güvenli ve kolay şekilde yapılabilmesi amacıyla kullanılırlar. Dahili ve harici ortamlarda kullanıma uygundurlar.
Kabloların yerleştirildiği ortamların genellikle kötü olmasından dolayı güçlü bir koruma sağlamak zordur. Galvaniz kaplama işlemi sayesinde korozyon koruması için iyi bir çözümdür. EMT boru ile elektrik tesisatında zamanla ortaya çıkan kireçlenme, paslanma vb. de denilen, elektriksel, kimyasal ya da mekanik aşınmalara karşı güçlü koruma sağlar. EMT boru bu özelliği ile kabloların ve tellerin uzun süre korunmasını sağlar.
EMT boru tesisatında, boru bağlantıları vidalı ya da sıkmalı rakor ve muflar yardımı ile diş açmaya gerek duyulmaksızın yapılır. Bu özelliği ile EMT borular, dişli borularda karşılaşılan ve hem özel ekipman gerektiren hem de sahada işçilik maliyetini artıran diş açma gereksinimini ortadan kaldırır. EMT Boru tesisatı, özellikle sıva üstü tesisatlarda, plastik bazlı borulara da alternatif, dayanıklı bir çözümdür.